Úvod

JUCHOOTEST: Kreativní sada Sametové malování Ptáčci od Djeco

5. května 2014

Nastalo jaro plné krásných a slunečných dní, které s sebou jako vždy přináší také dny promočené deštěm. A právě takového deštivého odpoledne jsme využili k vyzkoušení kreativní výtvarné sady „Sametové malování Ptáčci“ od francouzské firmy Djeco. Proč může být malování sametové?

 

Djeco Sametové malování PtáčciDjeco Sametové malování Ptáčci

 

Protože papír obrázku je zčásti potažen černým sametem, který „nedovolí“ dětem přetáhnout vymalovávanou plochu. Pro mladší děti je tak mnohem jednodušší omalovánku vymalovat přesně dle zadání. Vzniklý obrázek je pak krásný a děti mají z podařeného výsledku velkou radost.

Sada „Sametové malování Ptáčci“ je dle doporučení výrobce pro děti od 3 do 6 let a obsahuje 5 omalovánek o velikosti 20 x 20 cm. Výsledné obrázky můžete dát do rámečku a vytvoříte tak parádní výstavku uměleckých děl Vašich dětí, na kterou budou právem hrdí. Navíc získáte originální a zároveň krásnou dekoraci do jejich pokojíčku. 

 

Djeco Sametové malování PtáčciDěti soustředěně pracují

 

Naši testeři byli z obrázků nadšení a ihned se s chutí vrhli do práce na vybraných motivech. Julianka (3) potvrzovala, že vymalovávání obrázků je opravdu již pro ty nejmenší malíře. Štěpán (7) je sice o něco starší, než je doporučený věk od výrobce, ale i ten s radostí vymalovával bílé plochy dle dané předlohy. Musím přiznat, že my rodiče jsme měli také nutkání si nějaký obrázek vymalovat sami. Motivy jsou opravdu krásné a omalovánky jsou vyrobeny velmi kvalitně.

 

Djeco Sametové malování PtáčciDjeco Sametové malování Ptáčci

 

Dětem se pracovalo dobře také díky použitým výtvarným potřebám. K vymalovávání použily „speciální“ Oboustranné fixy od firmy Djeco – z jedné strany mají klasický tenký fix pro jemné vybarvování a z druhé pak jemný štěteček pro vymalovávání větších ploch. Fix s hrotem v podobě štětce je opravdu skvělý nápad – maluje krásně hladce jako tenký štěteček, který ale nemusíte nikdy namáčet do barvy. (Z vlastní zkušenosti musím říct, že bych s ním vymalovával všechno a pořád – práce s ním je prostě bomba).

 

Djeco Sametové malování PtáčciDjeco Sametové malování PtáčciDjeco Oboustranné fixy

 

Při malování fixou je dobré dávat na děti pozor, aby se neumazaly. Papír je totiž křídový a než vymalovaná plocha zaschne, trochu barví. Což bylo také na našich dětech po chvíli znát, neboť si neopatrně pokládali ruce na čerstvě vybarvené plochy.

Výsledné obrázky jsou velmi krásné, září barvami a děti se při jejich vymalovávání dobře bavily. Tuto výtvarnou sadu Vám můžeme vřele doporučit.

 

Ruce jsou maličko špinavéHotový obrázek

 

Závěr a hodnocení:
Sada „Sametové malování Ptáčci“ od Djeco je skvělou kreativní sadou pro zabavení dětí, ze které můžete zarámováním vytvořit i krásnou dekoraci dětských pokojů. Využít ji můžete i jako dárek k narozeninám nebo jako vánoční dárek.

 

Djeco Sametové malování PtáčciDjeco Sametové malování PtáčciDjeco Sametové malování Ptáčci

Kreativní a výtvarné výrobky francouzské firmy Djeco si můžete osobně vyzvednout na adrese e-shopu Juchoo v Brně.

Provozovatel

Mgr. David Skýba

IČ: 70427704

info@juchoo.cz

Kontakty

Bezpečný nákup