12.7.2017

Neobyčejné puzzle

Kdo by neznal puzzle? Jedná se o skládačku, která je většinou vyrobená z kartonu či ze dřeva. Motivuje dítě k vytvoření obrázku a zlepšuje mu jemnou motoriku. Ale nemusí to být jen tyto dvě věci. Puzzle nabízí mnohem víc. 

 

Puzzle pro děti vybíráme v první řadě podle počtu dílků a podle obrázku:

Puzzle rozlišujeme na jednodušší svým motivem, které jsou pro děti jednoznačné a základ obrázku je přesně daný a puzzle abstraktní. Vybíráme je pak podle věku a založení dítěte.

Puzzle se dělí hlavně podle počtu dílků. Počet dílků nám určuje složitost skládání. Jednotlivé dílky mohou být také větší a menší.  A takový je potom velikostně i výsledný obrázek (i při 30 kostičkách puzzle můžeme získat 60 cm dlouhý obraz).

Puzzle můžeme rozlišovat také podle kvality. Méně kvalitní puzzle se začnou časem odlupovat, odštípávat, obrázek nemá dostatečně jasné barvy a kvalita materiálu nevydrží dlouhodobější zacházení.

Puzzle jsou skládačka pro děti i dospělé. Ale nemusí to být jen o skládání:

Vyhledávací puzzle: V současně době se začínají na trhu čím dál více objevovat vyhledávací puzzle. Mají svoji přidanou hodnotu. Děti poskládají obrázek a následně co nejrychleji hledají jednotlivé věci, které jsou vyobrazeny na okraji složeného puzzle. Kromě jemné motoriky tyto puzzle také protrénují postřeh a soustředění.

Puzzle jako dekorace do dětského pokoje: Některé obrázky mohou po poskládání sloužit jako pěkná dekorace do dětského pokoje. Také krabičky, ve kterých jsou baleny, nejsou obyčejné obdélníkové, ale jsou v zajímavých tvarech a mohou být krásnou ozdobou dětských polic v pokojíčku.

Puzzle Šnek na zahrádcePuzzle Víla a jednorožecPuzzle Zmrzlina jede!

 

Abstraktní puzzle: Jsou velmi zajímavé motivem. Děti zapojí fantazii a představivost a mohou nás překvapit svým výkladem, co na obrázku vidí.

Puzzle jako námět na příběh a vyprávění: Povídejte si s dítětem, co se na obrázku děje. Vymyslete příběh nebo pohádku, která se na obrázku odehrává. A jaký by mohl mít příběh pokračování? Puzzle mohou mít vliv i na rozvoj slovní zásoby a fantazie dítěte. 

 

Puzzle pro nejmenší děti se mohou stát výbornou zábavou a tréninkem jemné motoriky a rozvoje logiky. Jen si představte, jak je složité pro nejmenší děti vyhledat a spojit k sobě dva vhodné dílky.

    

 

Puzzle nejsou jen skládačka. Puzzle jsou také hra. Hra, která ve výsledku může být pokaždé jiná. Chce to jen zapojit fantazii a jedna krabička puzzle může děti zabavit na dlouhou dobu.

Vnímejte rozpoložení dítěte a zkuste se mu přizpůsobit. Záleží na tom, jakou náladu má dnes dítě a zda si chce jen v tichosti skládat a nebo si o obrázku povídat. A to je na puzzle krásné.

 

V naší nabídce najdete kvalitní puzzle ze dřeva a pevného odolného kartonu. Všechny puzzle jsou v krásném barevném provedení. Můžete je skládat stále dokola a pořád budou krásné. Vždyť zajímavý obrázek je to, co bude děti bavit.

Přejeme vám pěkné puzzlování…

Provozovatel

Mgr. David Skýba

IČ: 70427704

info@juchoo.cz

Kontakty

Bezpečný nákup