Úvod

Taková obyčejná mozaika

Kreativní mozaiky…řeknete si obyčejný obrázek za dost peněz. Ale je to opravdu tak?

Také bych takto dřív uvažovala. Ale pak jsem dceři splnila sen a ten „obyčejný“ obrázek jí koupila. A výsledek? V poslední době se takové obrázky staly nejlepší zábavou. O čem vlastně píši? O mozaikách. Těch relativně „obyčejných“ mozaikách, které vám možná přijdou jako naprostá zbytečnost, protože to přece bude hotové za pár minut a co s tím potom? Realita je však jiná...

AladinE Razítka StampoMinos Domácí zvířátkaDjeco Razítka Květiny

Dítě si pomocí mozaiky velmi šikovně trénuje jemnou motoriku. Schválně, zkuste to. Naše dospělé prsty už s tím mají docela dost práce. Kromě motoriky v sobě také podporuje schopnost soustředění a klidu. Ono to přece jen nějaký čas zabere, než ten krásný obrázek vznikne. A dítě je napnuté, těší se a tak sedí a skládá. Ten klid, co se rozhostí v pokojíčku, je neskutečný. A přitom se tam neděje nic špatného (však to znáte…klid v pokojíčku nevěstí nic dobrého). Tentokrát však ano. Dítě skládá a potichoučku se baví.

Obrázky mohou být třpytivé (ocení zejména holčičky), ale také netřpytivé. Ty jsou úžasné pro kluky a vyznavače jednoduššího stylu.

Poskládané obrázky mozaiky se mohou stát jak dekorací v pokojíčku, ale také, a to vás možná překvapí, se dají skládat opakovaně. Toto vlastně k mému údivu objevila naše dcera. Myslela jsem si, asi jako většina rodičů, že mozaika se poskládá a pak se na ni bude jen prášit. Jak jsem však byla jednou překvapená, když jsem přišla do pokojíčku a dcera měla mozaiku opět rozebranou a skládala znovu. Myslela jsem, že už jednotlivé dílky nebudou na obrázku držet. Ale není to tak. Drží krásně. A tak se pro nás stal obrázek, řádově v hodnotě několika pár korun, dlouhodobou a úžasnou zábavou.

A věřte nebo ne, dcera si přeje další obrázky. A já mám radost, že ji to baví. A tak na Vánoce přinese Ježíšek pravděpodobně mozaikové princezny J.

Občas děti dovedou překvapit i nás rodiče vlastní kreativitou a schopnostmi. Ale to zná asi každý rodič.

Vyzkoušejte také, jak budou mozaiky vaše děti bavit. Třeba budete sami překvapení!

Provozovatel

Mgr. David Skýba

IČ: 70427704

info@juchoo.cz

Kontakty

Bezpečný nákup